Szkolenia

Niektóre
z naszych szkoleńczytaj
więcej

Moje emocje

 

Program, scenariusze spotkań, zabawy czytaj
więcej

Bezpieczeństwo

Bezpieczna szkoła czytaj
więcej

Kim jesteśmy

 

Nasza kadra czytaj
więcej

Smaller Default Larger

"Moje Emocje" - program dla współczesnej oświaty

Najbliższe szkolenie z programu "Moje Emocje"

Dąbrowa Górnicza 22.10.2016. od 9:00 do 15:30 Przedszkole Nr 6 ul. Robotnicza 33 informacje: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Do szkół idą coraz młodsze dzieci, które intelektualnie są bardzo sprawne, natomiast w sferze emocjonalnej zdają się być zupełnie nie przygotowane na rzeczywistość szkolną. Statystki pokazują, że rośnie agresja wśród młodzieży i coraz młodszych dzieci. Dlatego też coraz częściej mówi się o bezpieczeństwie w szkole. Zarówno tym czysto fizycznym, ale również psychicznym. Wielu dzieciom z trudnością przychodzi nawiązywanie i utrzymanie kontaktu z innymi, włączanie się do grupy, radzenia sobie z własnymi emocjami, brakuje zdolności konstruktywnego radzenia sobie z problemami i konfliktami.

  W jaki sposób pomóc młodym ludziom tak, by od najmłodszych lat radzili sobie z emocjami? Tak samo jak z gramatyką i geometrią - ucząc. Żeby pokazać piękny, czasem jasny, chwilami trudny świat emocji samemu trzeba otworzyć się na nową wiedzę. Poznać siebie, ponazywać swoje emocje, by stać się wiarygodnym przewodnikiem.

 

Tak zbudowany jest program edukacyjny „Moje Emocje”, o którym przeczytać można na tej stronie. Powstał z doświadczenia Agaty Gabrysz - nauczyciela i dyrektora przedszkola, logopedy, terapeuty oraz Anny Cieślik - psychologa, której misją, po spotkaniu z profesorem Zimbardo i współpracy z nim, stało się przywrócenie emocjonalnego myślenia i zmiana paradygmatu polskiej oświaty.

 Jeżeli wprowadzicie „Moje Emocje” do swojej szkoły lub przedszkola, czeka Was wspaniała przygoda, odkrywanie inteligencji emocjonalnej u małych ludzi. Poznacie ich radości i troski, nawiążecie prawdziwą nić porozumienia. Porozumienia, które zaprocentuje błyskawicznie i przerodzi się we wspólny sukces i satysfakcję. Prawdziwą satysfakcję z wykonywania tego pięknego zawodu.

 

Nasi Partnerzy