Bezpieczne memo

Drewniane memo w rozmiarze 10 x 10 cm  (cena 99 zł) lub 5x5 cm (cena 59 zł). Komplet w ekologicznym, kartonowym pudełku składa się z 16 par płytek przedstawiających dobre i niebezpieczne zachowanie w różnych okolicznościach.

Gra przeznaczona jest dla dzieci od 5 roku życia
Wyrabia pamięć, spostrzegawczość i kojarzenie, uczy właściwego zachowania związanego z bezpieczeństwem. W grze może brać udział od jednego do trzech graczy (ze względu na niewielką ilość kostek, przy większej liczbie graczy gra może stać się nieciekawa). Memo zawiera 32 kostki wykonane z drewnianej sklejki, które przedstawiają dzieci w różnych bezpiecznych i niebezpiecznych sytuacjach, które są połączone w pary).

• Kostki, na których widnieje smutna buzia informują, że dziecko postępuje niewłaściwie.
  • Kostki, na których jest uśmiechnięta buzia informują, że dziecko postępuje prawidłowo.

Celem gry jest znalezienie wszystkich par- tematycznie pasujących do siebie obrazków. Kostki odwraca się ilustracjami do spodu i miesza. Następnie losuje się gracza, który rozpoczyna grę. Możemy odsłaniać tylko dwie kostki jednocześnie. Wygrywa ten gracz, który zbierze najwięcej par. Przed przystąpieniem do gry warto omówić z dziećmi poszczególne rysunki wyjaśniając jakie niebezpieczeństwo grozi dziecku i co jest niewłaściwego w jego zachowaniu (szczególnie te, które mogą być dla dziecka trudne do zrozumienia- dziewczynka w słuchawkach, dworzec kolejowy, dziecko idące niewłaściwą stroną drogi).
Kostki z dużej wersji MEMO mogą służyć jako ilustracje do prowadzenia zajęć z zakresu bezpieczeństwa. Możemy je rozłożyć koszulkami do dołu, dzieci mają za zadanie dobrać obrazki parami i wyjaśnić czym one się różnią. Można też wprowadzić element rywalizacji -wygrywa to dziecko, które zbierze największą ilość par.

Cena 99 zł brutto (memo duże) i 59 zl brutto (memo małe). W zakładce "dla dzieci" znajdziecie elektroniczną wersję naszego memo - drewniana składa się z tych sam par obrazków.