Smaller Default Larger

Program "Moje Emocje" w pytaniach i odpowiedziach

1.Dla kogo są „Moje Emocje”

Program „Moje Emocje” przeznaczony jest dla dzieci pięcioletnich w przedszkolu oraz uczniów klas I-III szkoły podstawowej

2.Kto może pracować z programem „Moje Emocje”?

Każdy nauczyciel w przedszkolu i szkole podstawowej pracujący z uczniem młodszym.

Czytaj więcej...

O emocjach słów kilka

Szkolenie z programu "Moje Emocje" Katowice 23-24.09; Wrocław 25-26.09

Edukacja to system, który ma pomóc rozwinąć dzieciom ich naturalne zdolności i umożliwić im poradzenie sobie w świecie. Współcześnie odchodzi się od hierarchizacji w procesie edukacji na rzecz partnerstwa i wzajemnego szacunku, psychologia wychowania wskazuje na demokratyczny styl wychowania, który polega na wspólnym planowaniu i dyskutowaniu reguł współżycia w środowisku szkolnym. W tym modelu podkreśla się indywidualność i niepowtarzalność każdej jednostki, dbając w tym samym stopniu o relacje międzyludzkie jak i efekty współpracy. Ważne, aby nauczyciele towarzyszyli uczniom zdolnym w odkrywaniu pasji, aby zachęcali do samodzielnego i twórczego myślenia, wskazywali kierunki rozwoju i miejsca, gdzie dziecko może swoje szczególne talenty rozwijać. W wielkim skrócie można powiedzieć, że zadaniem jakie stawia się nauczycielom jest zwykle rozwój kompetencji uczniów, rozwój ten ma polegać na przekazywaniu im wiedzy, nauczeniu ich nowych umiejętności, wytrenowaniu nawyków/zachowań  (niezbędnych do rozwiązywania problemów życiowych i lepszego radzenia sobie w otaczającej rzeczywistości).

Czytaj więcej...

"Moje Emocje" program edukacyjny

Szkolenie z programu "Moje Emocje" Katowice 23-24.09; Wrocław 25-26.09 - informacje Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Program do nauczania umiejętności emocjonalnych i społecznych, przeznaczony  jest dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym od 5 do 9 lat. Ma na celu rozwój i wzmacnianie osobowości dziecka, uczenie się odróżniania i nazywania przeżywanych emocji, odreagowywania emocjonalnego,  uczenia się nowych korzystniejszych dla dziecka zachowań.

Do szkół idą coraz młodsze dzieci, które intelektualnie są bardzo sprawne, natomiast w sferze emocjonalnej zdają się być zupełnie nie przygotowane na rzeczywistość szkolną. Statystki pokazują, że rośnie agresja wśród młodzieży i coraz młodszych dzieci. Dlatego tez coraz częściej mówi się bezpieczeństwie w szkole. Wielu dzieciom z trudnością przychodzi nawiązywanie i utrzymanie kontaktu z innymi, włączanie się do grupy, radzenia sobie z własnymi emocjami, brakuje im zdolności konstruktywnego radzenia sobie z problemami i konfliktami .

Dzieciom, którym brakuje umiejętności społecznych często stają się agresywne, kłótliwe, albo zamknięte i wycofane. W efekcie mogą być nie lubiane przez rówieśników i dorosłych co prowadzi do problemów emocjonalnych i w zachowaniu , co może przełożyć się na problemy zawodowe i osobiste w życiu dorosłym. Jeśli zależy nam więc na bezpieczeństwie dzieci w szkole, należy zadbać szczególnie o ich bezpieczeństwo emocjonalne.

Czytaj więcej...

Nasi Partnerzy